Doğumun ertesi günü eve geldiğimizde, sabaha kadar ağlamıştı oğlum. Dünyaya alışma süresi, açlık,  sütün gelmemesi vs derken o geceyi bir şekilde geçirmiştik. Devam eden 2 ay boyunca sabah kadar meme dışında hiçbir şekilde uyumayan bir bebek… Mutsuz anne-baba ve mutsuz bebek çemberinde dolanıp durduk.

Ters giden bir şeyler vardı ve sonunda bulundu. Merhaba çoklu besin alerjisi! Alerjili olan anneler bilir; kabus gibi geceler, uyumayan, nefesi kesilene kadar ağlayan bebek. “Uyusun da nasıl uyursa uyusun” diye başladığımız sallama yöntemine öyle bir kapıldık ve bebeğimiz öyle bir alıştı ki, sallama durduğu an uyanan bir bebek oldu. ☹  Yağmurdan kaçarken doluya yakalandık. Gece gündüz sallayıp uyuyan bir bebek. Uykusuz anne-baba ve kaliteli uyuyamayan nur topu gibi bir oğlumuz vardı artık. Oğlumuz 13 aylık olana kadar böyle devam etti. Sallanan bir beşik, hiç kıpırdamadan, sırt üstü yatan bebek durunca ya da en ufak bir seste uyanan bir bebek…

Bir öğlen eşime yemeğimi hazırlamak için mutfağa 8 defa koşarak gittiğimi söylediğimde, (beşiği sallıyorum ve durmadan geri gelmem gerekiyor) halime acıdı ve Seride hanımı aradı o an. Ve hayatımız, anneliğim uyku eğitimiyle bambaşka bir yere geldi. Eksilerde olan yaşam kalitemiz, sevgili Seride Hanım sayesinde bonus bile kazandı. ? 13 ay boyunca salonda uyuyan biz, sonunda odamıza taşındık! Oğlumuz odasında kendi yatağında, kendi başına, döne döne uyumaya başladı. Geceleri nerdeyse 10 defa emmeye kalkan benim oğlum şimdi 8 buçukta, odasında ve sabaha kadar kesintisiz uyuyan bir birey oldu. ?Bazı insanlar büyü gibidirler; değdikleri hayatı cennete çeviriler. Bizim için de Seride Hanım öyle. Hayatımızı cennete çevirdi. Bugün kendisiyle son konuşmamızı yapıp telefonu kapatınca, eşimle gözlerimiz doldu. Hani, evinize misafir gelir de uğurladıktan sonra bir burukluk olur ya içinizde, telefonu kapatınca biz de öyle olduk, aileden birini uğurlamış gibi olduk.

“Bizim çocuğumuz yapamaz, biz başaramayız diye düşünmeyin sakın! Benim oğlum şu an uyuyorsa emin olun ki, bütün bebekler uyur. Bütün anneler, babalar ve bebekler kesintisiz uykuyu hak ederler. Kendinize ve bebeğinize güvenin, başarabilirsiniz!

Uyku Meleği Ailesine sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

Zehra Hanım, Mutlu Aileler Kulübümüze hoş geldiniz. ? Kesintisiz uykularınız daim olsun.

Uyku Meleği Seride Samurkaş hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.