Uyku Meleği Kim West Metodu’nun Türkiye’deki ilk lisanslı markası ve tek lisansörüdür.

Türkiye’nin ilk sertifikalı ve lisanslı ileri seviye uyku koçu, aynı zamanda GSC Türkiye Lisansörü ve eğitmeni Seride Samurkaş’ın kurucusu olduğu Uyku Meleği  2011 yılından bu yana başta Türk aileleri olmak üzere, dünya çapında çocukları uykusuzluk çeken ailelere hizmet vermektedir.

ABD’de bizzat GSC Programının kurucusu Kim West ile çalışarak tamamladığı Temel ve İleri Seviye Eğitim Programlarının ardından, Türkiye’de 0-6 yaş çocuklarda uyku problemleri özelinde ilk uyku koçu olan Seride Samurkaş, Uyku Meleği markası ile bu disiplinin Türkiye’de tanınmasını sağlamış ve bu konuda hizmet vermeye başlayan diğer uyku koçlarına da öncülük yapmıştır. Bu alandaki gelişmelerle paralel olarak geliştirdiği danışmanlık yaklaşımı sayesinde “uykusuzluğun bir kader olmadığını” ispatlayan Samurkaş, pek çok ailenin hayatını olumlu yönde etkilemiştir.

Uyku Meleği; GSC Uyku Koçluğu ve Sertifika programından 2014 yılında mezun olan Zeynep Demirel ve 2015’te mezun olan Ömür Atalı Özden’in katılımıyla büyük bir ekip olarak ailelere destek vermektedir. 

Seride Samurkaş, 1972 Ankara doğumlu olup, 6 yaşından beri İstanbul’da yaşamaktadır. Anneliğin güzelliğini geç de olsa, zor bir hamilelik döneminden sonra tatmış olan Seride Samurkaş, Uyku Danışmanlığı ve Koçluğunu, oğlunun geceleri yaşadığı ağlama krizlerine çare ararken keşfetti. Mayıs 2011’de Amerika’da “The Sleep Lady” olarak tanınan Kim West’ten aldığı eğitimi tamamlamasının ardından konusunda dünyaca ünlü ekibin araştırmalarına katılarak örnek vakaların incelenmesinde bulundu.
Türkiye’de 0-6 yaş çocuklarda uyku düzeni bozuklukları konusunda ilk koç olan Seride Samurkaş, uyku koçluğunun Türkiye’de tanınmasını sağlamış ve bu konuda hizmet vermeye başlayan diğer uyku koçlarına da öncülük yapmıştır.

Dünya üzerindeki en zengin içeriğe sahip olan Gentle Sleep Coach programıyla 0 – 6 yaş çocuklarında uyku düzeni bozukluklarının bir kader olmadığını ve bu konudaki iç karartıcı tablonun, tamamen geleneksel şekilde, nesillerdir gelen yanlış bilgilerin bir sonucu olduğunu söyleyen Seride Samurkaş, tüm Türk annelerine www.uykumelegi.com ve yazılarına yer veren diğer online kaynaklar üzerinden ulaşmaktadır. 2011’den beri uykusuzluk çeken ailelere Skype üzerinden danışmanlık vermektedir.

2013 yılından itibaren de Gentle Sleep Coach Uyku Danışmanlığı Eğitimi’ni Kim West ile işbirliği içerisinde Uyku Koçu adaylarına vermekte ve Gentle Sleep Coach lisanslaması yapmaktadır.

Zeynep Ulaş Demirel, 1986 yılında Ankara’da doğdu. Yeditepe Üniversitesinde İngilizce İşletme bölümünü bitirip memleketi Afyonkarahisar’a döndü. Evli ve iki çocuk annesi.

Oğlu Demir’e doğumundan 15 gün sonra kolik tehşisi konuldu ve saatler süren ağlama krizlerine girmeye başladı. O günden sonra da evde kimse bir daha yarım saatten fazla uyuyamaz oldu. Çevredekilerin “Bu çocuk uykusuz yapacak bir şey yok. Uyumayan çocuk uyumaz.” söylemlerine aldırmadan araştırıp Uyku Meleği Seride Samurkaş’ı buldu. Uyku Meleği’nden aldığı koçluk sonunda Demir gündüzleri ve geceleri kendi yatağında huzurla uyumayı öğrendi.

Zeynep Ulaş Demirel, oğluna verdiği uyku eğitiminin başarılı sonucunu duyan herkesin dur durak bilmeyen sorularına doğru cevaplar vermek ve profesyonel olarak yardımcı olmak amacıyla çocuk uyku düzeni bozuklukları konusunda Amerika’da The Sleep Lady olarak tanınan Kim West ve Türkiye’nin ilk uyku koçu Uyku Meleği Seride Samurkaş’tan aldığı 6 aylık koçluk eğitimini ve staj programını tamamlayarak , Uyku Meleği çatısında 6 ay-6 yaş arası çocuklara uyku danışmanlığı ve koçluk hizmeti vermeye başladı.

Zeynep Ulaş Demirel, Skype üzerinden danışmanlık vermektedir.

Ömür Atalı Özden, 1986 yılında Adana’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu olup, üniversite eğitiminin 2 yılını Amerikada bulunan State University of Binghamton’da okudu. 2012 yılında da Galatasaray Üniversitesinde İşletme alanında yüksek lisansını tamamladı.

Kendisi evli ve bir çocuk annesidir. 2013 yılında oğlu Ata dünyaya geldiğinde tam 14 ay uykusuzluk çektikten sonra Seride Samurkaş’dan uyku danışmanlığı hizmeti almaya karar verdi. Eğitim sonrası Ata geceleri kesintisiz uyumaya başladı ve gündüz uykuları da düzene girdi. Ömür Atalı Özden kendi çocuğunda yaşadığı uyku problemlerinin hiç geçmeyeceğini düşünürken Seride Samurkaş sayesinde çözüme kavuştuktan sonra başka uykusuz ailelere yardım edebilmek için bu alanda profesyonel olarak ilerlemeye karar verdi.

Çocuk uyku düzeni bozuklukları konusunda Amerika’da The Sleep Lady olarak tanınan Kim West ve Türkiye’nin ilk çocuk uyku koçu Uyku Meleği Seride Samurkaş’dan aldığı 6 aylık koçluk eğitimini ve staj programını tamamlayarak, Haziran 2015 itibariyle Uyku Meleği çatısında 6 ay-6 yaş arası çocuklara uyku danışmanlığı ve koçluk hizmeti vermeye başladı.

Ömür Atalı Özden, Skype üzerinden de danışmanlık vermektedir.

Felsefemiz

Anne-baba olmak dünyanın en kutsal duygularındandır ve çocuklarımız bizlerin en değerli varlıklarıdır. Bu düşünceyle yola çıkarak Seride Samurkaş’ın önce kendi çocuğunda uygulayıp başarıya ulaştığı, daha sonra eğitimini alarak profesyonel uzmanı olduğu Kim West Metodu’nu Türk ailelerine sunmaktayız. Uyku, çocuklarımızın gelişiminde beslenmeden sonraki en önemli unsurdur. Uyku eğitiminin çok önemli olduğunu ve bebeklerin 6 aylık olduktan sonra doğru eğitimle kendi başlarına uykuya dalabildiklerini ve 11 saat kesintisiz uyuyabildiklerini Türkiye’de duyurmak bizlerin öncelikle hedefidir. Birçok anne-baba çocuklarına duygusal ve fiziksel anlamda zarar vereceği endişesiyle uyku eğitimi vermeye çekinmektedirler.
Kim West Metod’u mevcut birçok metoda göre çok daha yumuşak ve kesin sonuca götürmeye hedefleyen aşamalı bir uyku eğitim yöntemidir.

Biz bu yöntemde hiç ağlama yoktur demiyoruz, ama eğitim sırasında hep minimum ağlamayı hedefliyoruz. Uyku eğitimiyle başlayacak hayatınızdaki değişime bebeğiniz doğal olarak direnecek ve bunu sözlü olarak ifade edemediği için ağlamayla ifade edecektir. Bu süreci sizinle, size ve bebeğinize özel en uygun planla aşmak, bebeğinizin ve sizlerin duygusal olarak yorulmadan kesintisiz uykuya sahip olmasını sağlamak danışmanlık felsefemizdir.

Unutmayın uykusuzluk ne bir kader ne bir ebeveynlik sınavıdır.

Uyku Koçu Eğitim Programı

Çocuklarla ilgili bir iş yapmaktan, eğitim vermekten ve en önemlisi ailelerin hayatlarına katkı sağlayıp hem çocukların hem de ailelerin daha sağlıklı ve mutlu bir yaşama kavuşmasında katkınız olmasından mutluluk duyacağınızı düşünüyorsanız, siz mükemmel bir Uyku Meleği Uyku Bozuklukları Danışmanı ve Koçu adayısınız demektir.

“İyi Uykular Tatlı Rüyalar” kitabının yazarı ve alanının öncülerinden Kim West’in Sleep Lady metodunun eğitimini alarak bu alanda uzman olabilir, Türkiye’nin ilk 0-6 yaş çocuk uyku danışmanı Seride Samurkaş’ın bilgileri ve tecrübesiyle Uyku Meleği lisansına sahip olarak Uyku Bozuklukları Uyku Danışmanı ve Koçu olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Programın ne kadar uzunlukta sürdüğü, içeriği, en yakın ne zaman yeni eğitimin açılacağı ve ücret bilgisi için lütfen Uyku Meleği –Uyku Koçu eğitimi hakkında bilgi almak istediğinizi belirlten bir e-postayı [email protected]’a gönderiniz. 24 saat içinde size detaylı bilgiler gönderilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Eğitimi alabilmek için ileri seviyede İngilizce bilgisi gerekmektedir.