Doğduğundan beri sallayarak uyuttuğum için kendi kendine uykuya dalmasını hayal bile edemezdim. Sadece emerek beslenen bir çocuk olduğu için geceleri çok sık uyanıyordu. Çalışan bir anne olduğum için çoğu gece 2-3 saatlik uykuyla ertesi gün sersem gibi oluyordum. Yorgunluk gün içinde stresimin de artmasına sebep oluyordu.

Yaklaşık 1 yıldır, 8 saat kesintisiz uykunun hayalini kuruyorum. Uyku Meleği ile çalışmaya başladıktan sonra ilk 3 gece gerçekten çok zorlayıcı geçti. Sallayarak uyuyan oğlumu sallanmadan uyutmak çok zordu. Yapamayacağımızı düşündüm ancak Seride Hanım’ın güven veren yaklaşımı ile sabrettim. Sonuçta alışmış bir düzeni yıkıyorduk.

Günler geçtikçe bebeğim uyku eğitimi ile sallanmadan kendi kendine uykuya dalmaya başladı. Mucize gibi bir şeydi. Gece uyanmalarımız azalmaya başladı ama tam olarak bitmemişti. Gündüz uykularımızı da düzene sokmamızla birlikte artık yatağa koyduğumda, kendine ninni söyleyerek kendini uyutan ve gece boyu hiç uyanmayan bir bebeğim var. İnanılmaz bir konfor. Çalışan bir anne olarak ben de uykumu almaya ve dinlenmeye başladım. O kadar iyi geldi ki!

Uyku eğitimi sırasında diş çıkarma dönemi geçirmemize rağmen yoldan çok uzaklaşmadan, adım adım bu süreci tamamladık. Tüm destekleri için Seride Hanım başta olmak üzere Uyku Meleği Ailesine teşekkür ederim.

Hikayenizi paylaştığınız için teşekkür eder, gece boyu kesintisiz uykular dileriz. ?