Ada’nın genel olarak uyku konusu ile pek ilgisi yoktu. 🙂 İlk doğduğu günden beri uykuyu pek sevmediğini düşünüyorduk. Ancak hem gündüz uykularının kısa olması (felaket uykuları) hem de gece uykularında problemler yaşadığımız için, Ada’nın sağlıklı bir uykuya kavuşması amacı ile, Uyku Meleği sevgili Seride Samurkaş’tan danışmanlık almaya karar verdik.

Aslında sıkıntılarımız birçok ailenin yaşadığı konulardı:

Sallayarak uyutmak, pış pış sesi ile uyumak, kendi yatağında uyumamak, geceleri birkaç defa uyanmak ve beslenme isteği gibi… Elbette çalışan anne-baba olarak bu bizi çok yoruyordu, üstelik gündüz uykularının da kısa olmasından memnun değildik ve uyku düzenini oluşturamamıştık.

Seride Hanım, hem bilimsel hem teknik anlatımıyla, birçok farklı yöntem sunarak Ada’nın sağlıklı bir uykuya kavuşmasında bizlere tam destek sağladı. Hiç vazgeçmeden her bir sorumuzu itina ile cevaplayarak bizlere yardımcı oldu. Her zaman çok iyi bir dinleyici olarak, aklımıza hiç gelmeyen konuları dikkatimize sundu.

Artık Ada, kendi yatağında gündüz uykularını uyuyabilen, gece uykusuna geçerken kendi kendine uyuyabilen bir bebek oldu. Uyku düzenini oluşturmamızda bizlere engin tecrübesi ile yardımcı olan Seride Hanım ve ekibine sonsuz teşekkür ederiz.