Oğlum 3 yaşına gelmişti ve uyku problemini çözememiştik. Daha doğrusu bunu bir problem olarak düşünmemiştim. Babası, dayısı , anneannesi uykusuz; oğlum da onlara çekti diye düşünüyordum. Oğlumun uyku saati gece 2-3′ leri buluyordu. Sabah 7 ‘ de uyanıyordu ve toplam bütün gün uykusu 7-8 saati geçmiyordu .Gözlerinin altında mor halkalar oluşmuştu.

Eşim de ben de çalıştığımız için gece oğlumuzun uyumasını bekleyip sabah sıfır enerji ile işe gidiyorduk….

Ta ki Uyku Meleği ile karşılaşana kadar….

2 saatlik konuşmanın ardından ilk hissettiğim suçluluk duygusu oldu. O zamana kadar neden böyle bir şeyi araştırmamıştım? Bana anlattıklarını dinledikçe nerelerde hata yaptığımı çok açıkça gördüm. Zararın neresinden dönülse kardır diye düşünüp  hemen çalışmaya başladık. İlk geceler çok zordu. Sonuçta 3 senelik uyku bozukluğunu düzeltmeye çalışıyorduk…İlk gece uyuması 1 saat 45 dk sürdü . Sürekli “Uyumayacağım!” diye isyan edip salona gitmeye çalışıyordu. Ben de sakin bir sesle uyumamız gerektiği anlatıyordum ama içimde fırtınalar kopuyordu. Derken bu ikinci gece uykuya dalma süresi  1saat 15 dakikaya düştü ve zaman içerisinde 20 dakikada uykuya dalmaya başladı.

Artık oğlumuz erken uyuduğu için eşimle başka bir evde yaşıyor gibi hissediyorduk . Kendimize zaman ayırmaya başladık. Çok uzun zamandır okuyamadığım kitapları oğlum erken uyuduğu için okumaya başladım. Uyku Meleği yaşam kalitemizi değiştirdi.Ona rastlamasaydım hala uykusuz geceler yaşıyor olacaktık.

Bu bir kader değil çözülebilir bir durum ve doğru adreste Uyku Meleği….:)