Hayal değilmiş!

İkiz çocuklarımız Öykü ve Umut doğdukları günden itibaren uyku problem yaşıyorlardı. Bir türlü uyumuyorlar, uyudukları süre çok kısa sürüyordu. Kucakta, hamakta, ayakta, salıncakta, arabada uyutmak için saatlerimizi harcıyorduk. ☹ “Ohh sonunda uyudular!” dediğimiz anda, çok kısa sürede, kalkıyorlar ve bu döngü sabaha kadar sürüyordu. Artık öyle bir hale gelmiştik ki, eşim bir odada, ben bir odada. Birbirimizi görmeden sabah oluyordu.

Uyku Eğitimi Mi?

Uyku eğitimini çok okumuştuk, dinlemiştik. Ama bir türlü cesaret edip başlayamamıştık. Kafamızda birçok yöntem ve tavsiye vardı. Nereden başlayacağımızı bilmediğimiz ve çocuklarımın tepkilerini ölçmediğimiz için hayal olarak görüyorduk hep uyku eğitimini.

Çocuklarım 13 aylık olunca artık şu haldeydik: Umut gecede 8-10 kere, Öykü 7-8 kere kesin uyanıyor ve her uyandıklarında tekrar uyutması 20-30 dakika süren bir gece yaşıyorduk. Uykusuz geceleri 1 sene boyunca dolu dolu yaşamıştık. En son cesaretimizi topladık ve Uyku Meleği koçu Zeynep Hanım ile çalışmaya karar verdik.

Yaptığımız görüşmede bize neleri yanlış yaptığımızı, bundan sonra neler yapacağımızı tek tek anlattı. Zeynep Hanımın tavsiyeleri, ilgisi ve bize verdiği cesaretle uyku eğitimine başlamıştık.

2-3 haftalık bir süreç sonunda biz inanılmaz bir yol katettik. Artık 19:30-20:00 saatleri arasında yataklarına koyduğumuzda uyuyan, geceleri uyanmayan ikiz çocuklara sahiptik. Tabii gündüz uykularımız da bu şekilde olmaya başlamıştı. Benim hayal diye nitelendirdiğim, kendi kendine deliksiz uyuyan çocuklara sahiptim artık. Öyle ki geceleri sık sık yanlarına gidip, acaba uyuyorlar mı diye kontrol ediyorum. ?

Bebeğiniz geceleri defalarca uyanıyor ve gündüz uykuları çok mu kısa? Sağlıklı ve kesintisiz geceler hayal değil! Uyku Meleği koçlarından randevu almak için buraya tıklayın ve iletişim bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Bu hikayeyi okuyan değerli aileler,

Biz 1 sene boyunca gece toplam 3 saat uykuyla geçirmiş bir aileydik. Şimdi geldiğimiz noktada geceleri 11-12 saat kesintisiz uyuyan çocuklara sahibiz. Biz bunu başarabildiysek sizler de başarabilirsiniz. Sadece cesaret ve sabır göstermeniz gerekiyor. Sonu çok güzel bir hikayeye dönüşecek bu eğitimin.

Zeynep Hanım, siz harika bir insansınız. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Desteğiniz ve yönlendirmeleriniz olmasaydı başaramazdık.