Akif dört aya kadar kucakta uyuyan bir bebekti. 4. aydan sonra kucakta uyutmak çok zorlaştı. Giderek ağırlaştığı için bu yöntem iyice baş edilemez bir durum aldı ve ayakta sallamaya başladık. Ayakta sallamak da bir süre sonra çözüm olmaktan çıktı. Uyusa bile 30 dakika-40 dakika içerisinde uyanmasını engelleyemiyorduk. Hatta diş çıkarma döneminde, bu süre 5-10 dakikalara kadar düştü ve eşim ile nöbetleşe odada zaman geçiyorduk.

Uyku Meleği’nin videolarından ve blog yazılarında çok şey öğrendim. ”İyi Uykular Tatlı Rüyalar” el kitabını alıp, bebeğime kendi kendine uyumayı öğretmek istedim. Belli noktalarda başarılı olsam da eksik kaldığım durumlar olduğu için tam anlamıyla başarılı olamadım ve Zeynep Hanım’dan danışmanlık almaya karar verdik.


Uyku Meleği Zeynep Demirel hakkında bilgi için tıklayın.

Zeynep Hanım her zaman her türlü sorun ve sorumuzda yanımızda yardımcımız oldu. Gündüz yarım saatte uyanan bebeğimiz Zeynep hanımın sayesinde 1-1,5 saatlik blok uyku uyuyan, gece de kesintisiz uyuyan bir bebek durumuna geldi.

Süreç; tutarlılık ve sabır gerektiriyor ama eğitimin sonunda huzurlu, düzenli uyuyan bir bebeğiniz oluyor ve sizde bu anın mutluluğunu yaşıyorsunuz.

Diğer mutlu ailelerimizin hikayelerini okumak için buraya tıklayın.

Tüm desteklerinden dolayı başta uyku meleğimiz Zeynep Hanım’a, videoları için Seride Hanım’a ve tüm Uyku Meleği ekibine canı gönülden teşekkür ederiz.

Tüm bebeklere kesintisiz ve sağlıklı uykular dileriz.