Deniz 13,5 aylıktı. Gece uykuları kabusa dönmüş durumdaydı. Neredeyse 1.5 saatte bir uyanıyor, emiyor, kucakta sallanarak uykuya dalmaya çalışıyordu. Bazı geceler 2-2.5 saat uyanık kalıyordu. Güne en geç sabah 04:00 civarında başlıyor, bütün gün o da biz de yorgun dolaşıyorduk. Öyle ki 2 saat kesintisiz uyuduğumuzda mucize gibi gelmeye başlamıştı.

Kim West’ten eğitim alan Uyku Meleği koçları ile çalışarak bebeğinize sağlıklı uyku düzeni oluşturabilir, kesintisiz uykuya kavuşturabilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak formu doldurun, bilgilendirme için sizi en kısa sürede arayalım.

Hem hamilelikte hem sonrasında okuduklarım, dinlediklerim sonucunda uyku eğitimine karşı bir önyargım vardı. Bebeğin sinir sistemini felç ettiğini düşünüyor, bu tarz bir eğitim vermekten korkuyordum. Açıkçası bencillik gibi geliyordu. Ama Deniz’i yorgun enerjisiz görmeye başladıkça bu soruna bir çözüm bulmamız gerektiğini düşünmeye başladık.

İnternette araştırma yaptık, kaynakları okuduk, uyku eğitimi veren kişilerin videolarını izledik. Seride Hanım’ın videolarını izledikten sonra önyargımız kırılmıştı ve randevu almaya karar verdik. İlk görüşmedeki sakinliği, yaptığı işe saygısı, donanımı ve bilimsel açıklamaları kalan tüm önyargılarımızı da aldı götürdü. Korktuğumuz gibi bir süreç geçirmedik. Asla travmatik, bırak çık, ağlat gibi bir yaklaşımı olmadı Seride Hanım’ın. Bize temelde bebeğin ihtiyacı olanı o kadar net anlattı ki, uygulamak kolay oldu. O her ihtiyaç duyduğunda yanındaydık, Deniz yeterli destekle gece boyu neredeyse kendi başına uykuda kalabileceğini gösterdi bize. O uyudukça dinlendi, gün içinde daha güleç, enerjik bir bebek haline geldi.

26 Kasım 2020 tarihinde başladığımız yolculuğumuzda 4 Ocak 2021 tarihinde hedefimize ulaştık. Uyku ailedeki herkes için çok önemli. Şu anki bakış açımla bir sene öncesine dönebilsem oğlum çok daha küçükken başlardım Seride hanımla bu yolculuğa.


Hikayenizi paylaştığınız için teşekkür eder, gece boyu kesintisiz uykular dileriz. 🙂