Merhaba,

Biz doktor ebeveynleriz. Böyle olunca ve olaylara biraz daha objektif bakabilince, bebeğimiz olmadan önce, bazı konularda daha kararlı tutarlı olabileceğimizi sanıyorduk. Ancak Mavi doğduktan sonra düşündüğümüz kadar tutarlı olamadığımızı, o ağladığı anda her şeyi yapabileceğimizi gördük.

2. ayında yaşadığımız bir ağlama atağından sonra aynı şeyi bir daha yaşamamak için her yolu dener olduk. Ancak zamanla o da biz de çok yıprandık. Uyku başlıca kabusumuzdu. Uyku zamanı geldiğinde eşimle çaresizce birbirimize bakıyorduk. Uyku eğitimini uzun süre düşündük. Acaba Mavi’ye iyi mi gelecekti kötü mü? Vicdanen uzun bir sorgulama yaptıktan sonra eğitime başladık.

Eğitim süresince çok zorlandığımız zamanlar elbette oldu, vicdanen ya da bedenen yorgunluğumuzdan dolayı. Ancak eğitimi almasak da bunları yaşıyorduk. Sadece o zaman ağlamasını durdurmak için kendinizi yıpratıyorsunuz, bunda ağlamalarını uzun vadede durdurabilmek onun yaşamını düzenleyebilmek için… Dolayısıyla ulaşacağınız bir aydınlık var. Ve düşündüğümüz kadar zor olmadı, bazı günler çok daha kötüsünü beklerken kızımız anlamış gibi bize yardımcı oldu. Seride Hanım çok güzel yönlendirdi, teselli etti. Çok çok ılımlı yaklaştı. İçimize sinmeyen hiçbir şeyi yapmadık. Bize her şeyin mantığını anlattı ki, bu bizim için en önemli şeydi.

Şimdi dönüp baktığımda başladığımız ve bitirdiğimiz nokta arasında dünyalar kadar fark var. Zaman zaman kendi ebeveynlerimize bile anlatmakta zorlansak da eşim ve ben bu süreci baştan sona yaşayan kişiler olarak çok çok memnun kaldık.

Uyku ile ilgili problemlerin ülkemizdeki kültürel temellerle ilişkili olduğunu düşünüyorum. Ailemizden ve çevremizden ne görüyorsak çocuğumuza bunu uygulamaya çalışıyoruz. Ancak yurt dışına gittiğimizde görüyoruz ki, oradaki bebekler uyuyor. Yani Tanrı oraya uyuyan bebek buraya uyumayan bebek yollamıyor aslında. 😊 Bu mantığı oturtunca kendi hatalarınızı görmeye daha açık oluyorsunuz.

Uyku Meleği Ailesinin tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.


Hikayenizi paylaştığınız için teşekkür eder, gece boyu kesintisiz uykular dileriz. 🙂

Kim West’ten eğitim alan Uyku Meleği koçları ile çalışarak bebeğinize sağlıklı uyku düzeni oluşturabilir, kesintisiz uykuya kavuşturabilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak formu doldurun, bilgilendirme için sizi en kısa sürede arayalım.