1,5 yaşındaki oğlumuz Koray geceleri sıkı sık uyanırdı, Tekrar uyuma süresi de 2 saati bulabiliyordu. Bunun dışında bir kendi uyku stili vardı ki, bizi hem çok endişelendiriyor hem de hepimiz için ızdırap dolu gecelere sebep oluyordu. Bacaklarını karnının altına çekip yüzü üstü uyurdu. Ancak uyandığında kendi kendine sallanıp başını yatağın kenara vurmayı adet edinmişti.

Biz başına zarar vereceği endişesiyle her defasında kucağımıza alıp, kucakta veya bacakta sallayıp, tekrar uyutmaya çalışırdık. O da işe yaşamadığında çaresizce emzirirdim. Ancak bir kaç saat sonra tekrar uyanıp aynı kısır döngü tekrar başlardı. Çaresiz bir şekilde Uyku Meleği’ne başvurduk.

Dilek Hanım bize sabırla adım adım yapmamız gerekenleri anlattı. Başını vurma konusunda bir çocuk doktorundan ve nörologdan da endişe edilecek bir şey olmadığına dair geri bildirim aldıktan sonra öncelikle gece emzirmeyi, ardından kucakta veya bacakta sallamayı bıraktım. Başını sallama konusu Koray’a has bir alışkanlık olduğunu kabul ettik, Ancak sabırla bu alışkanlığını azaltmayı da başarabildik, ki bu konuda benim hiç ümidim yoktu.
Artık oğlumuz geceleri çok rahat ve kesintisiz uykuya dalabiliyor.

Koray’ın durumunu göz önünde bulundurup ona özel çözümler uygulayarak kesintisiz uykuya geçebilmemize yardımcı olduğu için Dilek Hanım’a ve Uyku Meleği’ne sonsuz teşekkürler!


Hikayenizi paylaştığınız için teşekkür eder, gece boyu kesintisiz uykular dileriz. 🙂