Seride Hanımla hamileyken hastanenin kursunda tanışmıştım. Kızım 3 aylıkken, sonradan adına felaket uykusu dendiğini öğrendiğim kısa gündüz uykuları nedeniyle Uyku Meleği’nden destek almaya karar verdim.

Çalışma boyunca gaz, reflü, egzama gibi Ela’nın uykusunu etkileyen sorunlar çıkmasına rağmen, sallayarak uyuttuğum kızım 4 aylıkken kendi kendine uyumayı öğrendi.

Benim için en önemli şey, öğrenirken hiç ağlamadı ve ben hep onun yanındaydım. Seride Hanım ise hep benim yanımdaydı. Güven veren sesi, kendinden emin duruşuyla ‘denemekten ne çıkar’ fikriyle başladığımız süreç, bebek uykusu konusunda ne önerdiyse işe yarayan bir Seride Hanım imajıyla sona erdi. Süreç tamamlandıktan sonra Ela ve kendim için yaptığım en iyi şey olduğunu düşünüyorum.

Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen bebeğinizin uykusu için bir çare arıyorsunuzdur. Ben de saat başı uyanan bir anneyken sizin gibiydim. Hiç tereddüt etmeden kendiniz ve bebeğiniz için en önemli adımı atabilirsiniz.

Uyku Meleği’nin bir yazısında ‘uyumayan bebek yoktur, uyuyamayan bebek vardır’ diyordu. Ne kadar doğru olduğunu şimdi çok iyi anlıyorum. İyi ki Seride Hanım’la tanışmışım, Ela’ya ve ailemize uyku ve dolayısıyla huzur getirdi.