Seride Hanım’la uyku eğitimine Leyla 5 aylıkken, bir arkadaşım aracılığıyla başladım. İlk başta pozitif sonuç vereceğine pek inanmıyordum.

İlk 2-3 hafta Leyla kundaktan çıkmasıyla uykuları daha da kötü bir hal aldı. İlk bir kolunu, sonra diğer kolunu kundaktan çıkardık. Akabinde odasının derecesinin ısısının, Leyla’nın giydiklerinin öneminin, karanlığın, ağlarsa kucakta nasıl tutulması gerektiğinin önemini vs öğrendik ve her şeyi tam tamına uygulamaya çalıştık. Gece mamalarını da yavaş yavaş kestik.

3-4 hafta sonra her şey bir anda düzelmeye, Leyla gece deliksiz uyumalara başladı. 12 Temmuz’dan 8 Eylül’e uzanan, 4 gün de bir konuşarak yaptığımız uyku eğitimi sonucunda, Leyla geceleri deliksiz uyumaya başladı.

Seride Hanım ve ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır çünkü hayatımızı çok kolaylaştırdı. Kızımla anne/kız baş başa yaptığımız yurtdışı seyahatinde de çok rahat ettim. Geceleri misss gibi uyuduk. Mis gibi gece uykusunun da, gündüz uykularını düzenli ve yeterli yapmasında saklı olduğunu öğrendik.