Bebeğim aslında uyumayan bir bebek olmadı, beni uykusuz bırakmadı. Ama geceleri çok uyanıyor ve tekrar uyumak için hep emmek istiyordu. Odaya hamak kurup artık orada uyutmaya çalıştık, bir süre sonra hamakta da uyumak istemeyince işler çığırından çıkmıştı. Kucakta hoplatma, omuzda pışpışlama; her yöntemi denemeye başladık. Bu da hem bizi hem bebeğimi çok yoruyordu.

Bebeğim yorgun uyanınca hep huzursuzdu en zoru da 10 aylık olmasına rağmen hala ek gıda almıyordu.

Eşimle oturup facebooktan takip ettiğim uyku meleği sayfasından bizim gibi ailelerin paylaştığı hikayeleri okuduk, yardım almaya karar verdik ve Zeynep hanımla tanıştık. Önce gece beslenmelerini kestik. Elbet zor oldu, psikolojik savaş verdik. Bebeğim ağladı ben ağladım ama 2.günün sabahında kahvaltı yaptı inanamadım. Önce beslenmeleri düzeldi. Sonra gece uykuları uzamaya başladı. Zor zamanlarımız çok oldu diş ağrısı, kabızlık sancısı vs derken vazgeçmek istedim ama Zeynep hanımın kararlı duruşu bana çok yardımcı oldu vazgeçmedim.

Kesintisiz uyuyabileceğini hiç düşünmüyordum, yok ya küçük bebek gece boyu uyuyamaz diyordum, tüm aksiliklere rağmen bebeğim şuan geceleri 10 saat kesintisiz uyuyor, gündüzleri de toplamda 2,5-3 saat uyuyor. Artık güzel besleniyor ve çok mutlu, uyanık kaldığı zamanlarda oyun oynarken attğı kahkaları duymak her türlü zorluğa değdiğini gösteriyor

Yazan: Uyku Meleği Zeynep Demirel