Merhaba,

Arya 1 yaşına geldiğinde artık bu beceremediğim uyku sistemi için yardım almaya karar verdim. Çok da taktir edersiniz ki, çevremizden “Allah Allaaah, uykunun da eğitimi mi olurmuş… bu çocuk aç ondan uyumuyordur… gündüz çok uyuyor da ondan gibi …söylemlere rağmen, “ne kaybederim yahu” diyerek uykumelegi.com sitesinden Ömür hanım’la tanıştık.

Arya sakin bir bebekti, beslenmesi, vs herşeyi yerindeydi ancak bu uyku sistemini bir türlü oturtamıyorduk. Akşam 20:30 gibi başladığım uyutma işinden gece 00:00 gibi çıkıyordum. Herhangi bir uygulamada tutarlı olamıyordum. Memede uyutma, olmadı ayakta sallama, olmadı battaniye getirin bana… kollarımız ayaklarımız kopuyordu artık…Ohh ne güzel uyudu, yatağına koyalım derken, koyduğumuz anda uyanıyor, hoooop yeniden başla…Ayrıca sinir sistemim de çökmeye başlamıştı. Her zaman ılımlı olamayıp, anneliğimi bile sorgulamaya başlamıştım, çocuğum uyumadığı için sinirleniyor, hatta sesimi yükselttiğim bile oluyordu… Sonrasında ise kocaman bir vicdan azabı yüküyle işe gelip mutsuz oluyordum. Neden? Çünkü çocuğum uyumuyor ben ona sinirleniyor, daha sonrasında ise ben bu çocuğa yetemiyorum duygusuyla yaşıyordum.

Ömür Hanım’dan metodu öğrenip uygulamaya başlamadan önce bile tereddütlerim vardı, İnşallah bizim de başarı öykümüz olacak diyordum ancak pek ihtimal veremiyordum… Uygulamaya başladığım ilk gün 45 dk içinde çocuğum uyudu ancak gece ateşlendi ve bu süreçte eğitime ara verdik. Ara verdiğimiz bu süreçte inancım geldi ve bana denileni harfiyen uygulamaya başladım. 15.gün sonunda ağlatmadan, keyifle, öpe koklaya yatağına koyup çıkıyorum ve sabaha kadar güzelce uyuyor. Hala inanamıyorum. Evet bu bir başarı öyküsüdür. Ömür Hanım’a yönlendirme ve katkılarından dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Vee diyorum ki, gelsenize, ne kaybedersiniz 🙂

Yazan: Uyku Meleği Ömür Atalı Özden