Uyku Meleği Seride’den danışmanlık alan Şule Hanım’ın kaleminden:

Her şey hamileliğim sırasında tanıştığım bir annenin oğlunun uyku sorunu olmadığını ve yatağına gidip kendiliğinden uyuduğunu söylemesiyle başladı. Nasıl başardığını sorduğumda Kim West metodunu uyguladığını anlattı. 

Benim hayalim, oğlum Alp büyürken ona rehber olabilmekti. Uyku ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılayabilen sağlıklı ve bağımsız bir birey olarak yetişmesini hedeflemiştim. 

Yöntemin anlatıldığı kitabı okudum. 6 aylık olduğunda eğitime başlar kısa sürede uyku sorunu yaşamadan çözerim diye düşünmüştüm. Alp 9.5 aylık olana kadar cesaret edemedim. Kitapta yazan uyku sürelerine ve sayılarına dikkat ediyordum ama Alp emerek uyuyordu. Tabi uyanmaların ardı arkası kesilmiyordu. Gündüz uykuları yarım saati asla geçmiyor bu sürenin 20 dakikası kucağımda geçiyor ve öğününü hazırlamak için 5-10 dk sürede koşturuyordum. Gece uykuları ise tam bir kabustu. Ben uykuyu artık unutmuştum. 9.5 aylıkken başladım. O kadar hızlı öğrendi ki inanamadım. Daha önce denemediğim için pişman oldum. 15 gün devam ettim. Fakat hala gündüz uykuları çok düzensiz ve yetersizdi. Bu durum gece uyanmalarına, sabah erken uyanmaya ve gece uykusuna geçişte zorlanmasına neden oluyordu. Ayrıca gündüz uyku eğitimini bir kez deneyip başaramamıştım. Bu denemeden sonra destek almaya karar verdim. Seride hanımın videolarını izledim. Anlattığı her şey o kadar net ve anlaşılırdı ki başka bir alternatif düşünmeden karar verdim.

Uyku Meleği Seride hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Seride hanımın işini severek yapması, uykuyu etkileyen her konuda detaylı bilgisi bana her defasında ne kadar doğru bir karar verdiğimi kanıtladı. Karşılaştığımız sorunları tavsiyelerini uygular uygulamaz çözebilmek çok güzel bir deneyimdi. Danıştığımız süre boyunca son derece dikkatli, bilgili, donanımlı ve anlayışlıydı. Alp’i hiç görmeden o kadar iyi tanıyordu ki bazen beni şaşırtıyordu. Sorduğum her soruya çok net, anlaşılır ve detaylı cevaplar aldım. Hedefimize ulaşana kadar Seride hanım bizi yalnız bırakmadı.

Uyku kesinlikle öğrenilmeli. Oğlum ne yapması gerektiğini o kadar kısa sürede anladı ki öğrenmesi gereken kişi bendim. Benim onu doğru şekilde, doğru saatte yatırmayı ve değişen koşullarda nasıl çözümler bulmam gerektiğini öğrenmem zaman aldı. Bu süreçte Seride Hanımın o kadar çok emeği var ki teşekkür etmeye sözcükler yetmez. 

Sağlıklı uykuya kavuşma yolculuğumuzda başta Seride Hanım olmak üzere emeği geçen güzel Uyku Meleği ekibine, Elif Hanım’a ve Beyza Hanım’a çok teşekkür ederim.


Hikayenizi paylaştığınız için teşekkür eder, gece boyu kesintisiz uykular dileriz. 🙂