Hayat’ı dakikalarca kucağımızda sallayarak uyutuyor, uyuması uzun sürdüğü için her gün uyuturken bir yandan ağlıyor bir yandan da olağan üstü bir çaba sarf ediyor, kan ter içerisinde kalıyorduk. Üstelik gündüz uykuları 30 dakikadan uzun sürmüyor, geceleri ise 2 saatte bir uyanıyordu.

Kim West’ten eğitim alan Uyku Meleği koçları ile çalışarak bebeğinize sağlıklı uyku düzeni oluşturabilir, kesintisiz uykuya kavuşturabilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak formu doldurun, bilgilendirme için sizi en kısa sürede arayalım.

İlk 3 ay kızımız da biz de uykuya hasret kalmıştık. Kendimi sıkışmış ve çaresiz hissediyordum. Kızım 3 aylıkken bir gün “Bu iş böyle gitmeyecek” dedim ve ağlayarak Uyku Meleği’ni aradım. O kadar doğru bir isim ki, kanatsız melek Seride Hanım ile böylece tanıştık.

Seride Hanım ile yaptığımız ilk görüşmede ”Merak etmeyin bir gün yatağına koyacaksınız ve odadan çıkacaksınız. Hayat kendi kendine uyuyacak ama elimizde sihirli değnek yok. Yeterince kararlı ve tutarlı olursanız başaracaksınız” dedi. İçimden ilk geçirdiğim cümle ”Benim kızım asla sallanmadan uyumaz ama hadi bakalım” oldu.

Uyku öğrenilebilen, öğretilebilen bir şeymiş bunu anladım. Seride Hanım’ın verdiği tavsiyeler ve önerileri adım adım takip ettik. Hayat’ın uykusunu deyim yerindeyse birlikte ilmik ilmik işledik. Çok kolaydı demek mümkün değil ama istediğimiz sonuca ulaşmak mümkünmüş. Bizim serüvenimiz bir türlü uzamayan gündüz uykuları sebebiyle tam 3 ay sürdü. Gündüz uykuları uzamadan Seride Hanım görüşmeyi sonlandırmak istemedi ve dediği gibi de oldu. Hayat bugün 6 aylık, yatağında kendi kendine uyuyor, gündüzleri 1,5 saatlik uykular yapıyor, geceleri uyanmıyor. Bu süreçte cevabını alamadığımız ya da bizi tatmin etmeyen tek bir cevap dahi olmadı.  Ağlayarak başladığımız serüven gülerek son buldu.

Seride Hanım’a ve bir tek an bile desteğini esirgemeyen, her düştüğümde pozitif yaklaşımıyla beni kaldıran Elif Hanım’a sonsuz sonsuz teşekkürler. İyi ki varlar!


Hikayenizi paylaştığınız için teşekkür eder, gece boyu kesintisiz uykular dileriz. 🙂