Oğlum doğduktan sonra, henüz hastanedeki ikinci gecemizde kolik sancılarıyla sarsıldık ve yaklaşık 5 ay boyunca bu sancılar geçmedi. Genelde akşam olunca başlıyor ve birkaç saat sebepsiz ağlamalar devam ediyordu. Denemediğimiz yöntem kalmamıştı ama her şeyde olduğu zaman yine en iyi ilaçtı.

Sağlıklı uyku düzenine dair tüm bilgiler blog sayfamızda! (www.uykumelegi.com/blog)

Kolik sancıların bitmesinin ardından oğlumun ilk dişi patladı ve onun sıkıntısı da bir süre devam etti. 8 aylık olduğunda geceleri emmek için 7-8 defa uyanan, bazen memede uyuyakalan ve gündüzleri ise 15 dakikadan uzun uyumayan bir bebeğim vardı artık. Bu durumdaki bir annenin çaresizliğini ve perişanlığını tahmin edebilirsiniz. İnternetten çözüm önerileri aramaya giriştim. “Uyku Meleği” diye bir siteyle karşılaştım. İstanbul’da bir uyku merkezleri varmış. Fiyatı ne olursa olsun, bu eğitimi alacak ve oğluma uygulayacaktım çünkü kendimi kaybetmek üzereydim. Seride Samurkaş ile ilerlemeyi tercih ettik ve ilk görüşmemizi kendisi ile “Skype” üzerinden gerçekleştirdik. Sonra da yaklaşık 8 takip görüşmesi yaptık. Seride Hanım ilk görüşmemizde bize uyku ile ilgili genel bilgiler verdi. Bebeğin ideal uyku uyuyabileceği ortamı hazırlamamızı istedi. Koyu renk perde, ısı, ışık gibi düzenlemeleri çok kısa sürede tamamladık ve asıl eğitime başladık.

Uyku Meleği Seride’den destek almak için buraya tıklayın.

“Nasıl uyutursan uyut ama memede uyutma” kuralını ilk gece uyguladım. Yavaş yavaş emme aralıklarını uzattım. Geceleri ağlasa bile meme vermedim, kucağımda pışpışlayarak yeniden uyuttum. Böylece gece beslenmesini aşamalı olarak bıraktık ve kesintisiz uykunun adımlarını attık.

Gündüz uykularında da “ne olursa olsun yeniden uyut” kuralını uygulayarak, gece uykuları düzene girdikten sonra ancak başarılı olabildik. Sırada kendi kendine uyumak vardı ve bu en zor kısmıydı. Yatağına koyuyor, yanında oturuyor, kısa süre ağlamasına müsade edip kucağıma alıyor ve sakinleştiriyor, sonra yerine yeniden yatırıyordum. Birkaç hafta sabredince sonuca ulaşabildik.

Bebeğiniz horozlardan önce mi uyanıyor? Biz nedenini biliyoruz.

Bu eğitim sırasında önemli olan aile bireyleri ve eşlerin desteği. Ben bu süreçte misafirliğe gitmedim ve misafir kabul etmedim. Çünkü uyku aralıkları ve bebeği doğru saatte uyutmak çok önemli. Bebeğin düzeni oturduktan sonra zaten bozulması çok da mümkün değil. Siz de artık yöntemi bildiğiniz için gerekirse tekrar uygulayabiliyorsunuz.

Kim West’ten eğitim alan Uyku Meleği koçları ile çalışarak bebeğinize sağlıklı uyku düzeni oluşturabilir, kesintisiz uykuya kavuşturabilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak formu doldurun, bilgilendirme için sizi en kısa sürede arayalım.

Oğlum şu an 2,5 yaşında ve kendi yatağında, kendi başına uyuyor uzun zamandır. Çoğu zaman, hasta vs. değilse kesintisiz uyuyor. Gece beslenmesini 8 aylıkken bıraktık. O günden beri ben de kesintisiz uyuduğum için daha sağlıklı ve daha mutluyum. Bu bir döngü çünkü. Mutlu bebek mutlu anne, mutlu anne mutlu bebek.

Seride Hanım’a sonsuz teşekkürler…


Hikayenizi paylaştığınız için teşekkür eder, gece boyu kesintisiz uykular dileriz. 🙂