Alp çok gazlı bir bebek olduğu için, sürekli ağlıyor, biz de onnu sakinleştirmek için çeşitli yöntemler deniyorduk. Bir arkadaşımızın önerisi üzerine kucağımıza alıp pilates topunda sallayarak sakinleştirmeyi denedik ve bu şekilde sakinleştiğini gördük. Sonrasında da kucağımızda pilates topunda sallayarak uyutmaya başladık. Başlarda sakinleşmesi ve uyuması için çok faydalı oldu ancak günden güne buna alıştı ve farklı hiçbir şekilde uyuyamaz hale geldi. Her yere pilates topu ile gitmemiz gerektiğinden bu hem hareket özgürlüğümüzü kısıtlamaya başladı, hem de farklı şekilde uykuya dalmayı bilmediği için gece sık sık uyanıp sadece sallanarak geri uykuya dalabilmesine neden oldu.

Büyüyüp ağırlaştıkça bende de bel, sırt ve diz ağrılarına neden olmaya başladı. Geceleri sürekli uyanması ve zaman zaman 2-3 saat uyanık kalması bizim de yeterli uyuyamamamıza ve yorulmamıza neden oluyordu. Doğum iznim bitip işe başlamadan önce Seride Hanım’dan uyku eğitimi almaya karar verdik. Ailelerimiz de dahil olmak üzere yakın çevremiz uyku eğitiminin kesinlikle faydası olmayacağını, boşuna para ve vakit kaybetmememizi söyledi. Ancak biz mevcut durumdan daha kötüye gidemeyeceğimiz için denemeye kararlıydık. Seride Hanım’la ilk görüşmemizde mevcut durumumuzla ilgili tespitlerini ve yapmamız gereken şeyleri anlattı. Herşeyi nedenleri ile birlikte anlattığı için ikna olarak ilerliyorduk. Diğer uyku eğitimlerindeki gibi bebeğimizi ağlamaya terk etmediğimiz, ne zaman ağlasa ihtiyaç duyduğu desteği ona verdiğimiz, yavaş yavaş alıştıra alıştıra ilerlediğimiz için içimiz rahattı. Seride Hanım’ın tüm yönlendirmelerini en ince ayrıntısına karar disiplinli bir şekilde uyguladık. Her görüşmede gözle görülür ilerleme kaydediyorduk. Bu da sürece olan inancımızı artırıyordu. Sırası ile topta sallanarak uyumaktan sallanmadan uyumaya, yatağında destekle uyutmaya ve en son yatağında kendi kendine uyumaya kadar ilerledik. Şu anda yatağına bırakıp odadan çıkıyoruz ve sadece ihtiyaç duyduğunda pışpışlayarak sakinleştiriyoruz. Gündüzleri çoğu zaman buna dahi ihtiyaç duymuyor ve yatağına bırakıp çıktıktan sonra kendi kendine uyuyor. Bizler için bu hayallerimizin bile ötesinde bir gelişme. Gündüz uykuları düzene girdi, gece uykuları eskisine göre çok daha az kesintili hale geldi. Bu süreçte 6 diş çıkarmasına rağmen uyku düzeni çok az etkilendi. Şu an geriye dönüp baktığımızda iyi ki Seride Hanım’la bu sürece başlamışız diyoruz. Bebeğinin uykusunu düzenlemek isteyen tüm ailelere gönül rahatlığı ile tavsiye ederiz.

Kim West’ten eğitim alan Uyku Meleği koçları ile çalışarak bebeğinize sağlıklı uyku düzeni oluşturabilir, uykuyu 360 derecede değerlendirerek kesintisiz uykuya kavuşturabilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak formu doldurun, bilgilendirme için sizi en kısa sürede arayalım.

Hikayenizi paylaştığınız için teşekkür eder, gece boyu kesintisiz uykular dileriz. 🙂