Aşağıda okuyacağınız metni bana gelen e-postadan aynen kopyalıyorum. Benim okurken gözlerim doldu. Ömer Bey ve ailesine Uyuyan Bebekler, Mutlu Aileler Kulübü’ne hoş geldiniz diyorum 🙂

Ömer Can için uyguladığımız uyku sisteminin üzerinden tam bir hafta geçti. Sonuç bizim bile hayal edemiyeceğimiz kadar harika. Ömer Can saat 21:30’da uyuyor ve sabaha kadar kesintisiz uyumayı öğrendi. Biliyorum ki saat 21:30 onun için geç bir saat, lakin benim işten çıkıp eve gelmem saat 21:00 bulduğu için oğlumu en azından yarım saat görebilmek için biraz geç yatırıyoruz.

Eşimle birlikte odaya geçtiğimiz vakit, Ömer Can yatağını gösteriyor, uyuma vaktinin geldiğini anlıyor. Ona soruyorum, “Oğlum Canım benim, nerede uyuyacak benim yavrum?” dediğim zaman bana eliyle yatağını gosteriyor 🙂 Bu bizim icin gercekten olaganustu bir durum.

Olayın, sizin dediğiniz ve kitapta yazdığı gibi, gündüz uykularının düzene girmesi ve akşam üzeri rutinlerinin yapılması, gerekenleri düzenli yapmak ve Omer Can çok yorgun olmadığı zaman kendiliğinden uykuya geçisi yapabiliyor. Gözlerini ovalaması, saçlarıyla oynaması, esnemesi artık uyku vaktinin geldiğinin bir işareti olarak algılanıyor, bizde de ve onda da. Yatağına geçtiğimiz zaman onu asla uykulu yatağına bırakmıyoruz, mutkala yatağa geçtiğini farketmesini sağlıyoruz. Memede uyursa uyandırıp onu seviyoruz, yatağına girdiğini biliyor ve yastığına nenni şeklinde vurup ee ee diyor. O kadar tatlı ki anlatamam !!! Geceleri kalktığında uyku geçişlerinde, uyanır gibi olduğunda hatta az sesini yükselttiğinde hiç almıyoruz ve uykuya dalmasını belkiyoruz. Sabırla yapılan bu işlem sonucunda uykuya kendiliğinden daldığını görüyoruz. Bunu ilk yaptığımızda olacak diye umutlandık ve her gece onu uyutmak bizim için bir zevk haline geldi. İlk yatağına koyduğumuz zaman itirazlari oluyor ve bizden bir ışık alamayınca kendini yastığına adeta atıyor. Çok uzun değil 5 dakikaya kalmadan uykuya dalıyor ve biz de eşimle zaman geçirmeye fırsat buluyoruz. Özellikle, bizi en çok mutlu eden bir tarafı, eşimin aylar sonra uyku ile yeniden tanışmış olması. Bütün bu yaşattıklarınız için, size bir kez daha teşekkür edip, bunları yaşayamayan ve yaşamaya hazır olan herkese örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Yaşasın kesintisiz uykuuuuu….