Oğlumuz Kuzey Deniz, çok ufakken kucakta dans ederek uyumaya alışmıştı. Aylar geçti, Kuzey kilo almaya başladı, hareket kabiliyeti kazandı ve gece uyanma aralıkları neredeyse yarım saate indi. İlk başta kulaktan dolma inanışlardan dolayı; yaşı büyüdükçe durumun iyileşeceğine inanmıştım. Ancak gün geçtikçe uyku konusu bizi daha da zorlamaya başlamıştı. Gece uyandığında kucakta dans etmeden uykuya dalamayan, 10 aylık bir bebeğimiz vardı ve en çok enerjiye ihtiyacımız olan bu dönemde gece uykusu diye bir şey kalmamıştı hayatımızda. 🙁

Konudaki uzmanlığını bildiğim Seride Hanım’la çalışma kararımı, ailecek tatile diye gidip, uykusuzluktan zombiye döndüğüm bir günde aldım.

Seride Hanım bize adım adım, gün gün nasıl ilerleme kaydedebileceğimizi gösterdi. Kendisinin yönlendirmeleri, motivasyonu ve bilgi birikimi sayesinde çok kısa bir süre içerisinde Kuzey kendi yatağında kendi kendine uyuyan bir çocuğa dönüştü. Üstelik bunu o kadar hızlı ve sıkıntısız öğrendi ki bugüne kadar ertelediğim için kendime kızdım.

Bir grup tarafından sanılanın aksine uyku eğitimi çocuğu ağlamaya terk etmek değil, yanında olup sizin sevgi ve şefkatinizle bebeğinize yeni bir beceri kazandırmaktan geçiyor. Ve inanın bana bu çocuğunuza yapacağınız en büyük iyiliklerden biri.
Uykusunu almış keyifli bir bebek + Gece dinlenebilmiş dinç ve mutlu bir anne. İşte size mükemmel kombinasyon. 🙂

Uyku Meleği ailesine ve Seride Hanım’a, tüm bu serüven boyunca bize verdiği destek, ilgi ve başarma azminden dolayı sonsuz teşekkür ederiz.