Uyku Meleği Seride’den danışmanlık alan Başak Hanım’ın kaleminden:

Kızım ilk doğduğunda her şey çok güzeldi, kendi kendine uyuyor; geceleri nadiren uyanıyordu. Ta ki gaz problemleri başlayıncaya kadar… Gaz problemi ortaya çıkınca sadece memede sakinleşir, memede uyur olmuştu.

Daha birkaç aylıkken günün 16 saati memede tutuyordum. Akşamları uykuya dalması 2-3 saat sürüyor, yerine yatırdıktan 1 saat sonra tekrar uyanıyordu. Tüm gece ben oturur pozisyonda, o benim kucağımda birlikte uyumaya çalışıyorduk. Gündüzleri de kucağımda uyuyordu ama özellikle geceleri işkence gibiydi benim için. En ufak bir hareketimde, kapı gıcırtısında, parke sesinde uyanıyordu.

Haftalar geçtikçe memede de uyutamaz oldum. 5 aylıkken artık her uyku öncesi ağlıyordu, ben çaresizlikten ağlıyordum. Her gün saatlerce uyutmaya çalışıyordum. Uyutma çabalarım o kadar uzun sürüyor ki uyuması gereken saati geçirmiş oluyor, diğer uykusuna anca uyutabiliyordum, daha doğrusu ağlayarak yorgunluktan bayılıyordu. Onu uyutmaya çalışırken o kadar çok ağlıyordu ki sesi kısılıyordu. Tam bu zamanda Seride Hanım’la karşılaştık.

Uyku Meleği Seride hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Seride Hanım’la birlikte çalışmak istememin sebebi; deneyimi ve bebeği ağlatmayan, bebek odaklı yaklaşımı oldu. Birlikte çalışmaya başladıktan kısa süre sonra da ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. İyi ki yanımızda Seride Hanım ve muhteşem ekibi vardı. Kızım 5 aylıkken başladığımız serüven, Seride Hanım’ın insiyatifiyle 8,5 ay sürdü. Uyku eğitimine hep şüpheli yaklaştım, “bebeğim ağlayacak mı, ne kadar ağlayacak, onu üzecek miyim?” soruları vardı kafamda. Evet bebeğim ağladı ama her ağladığında onu kucağıma alıp sakinleştirdim; hep yanındaydım. Ben “uyusun da nasıl uyusa uyusun” diye, memede uyutarak iyi bir şey yaptığımı düşünüyordum. Halbuki memede aslında uyumadığını, eğitimden sonra anladım. Çünkü memede bile bir türlü derin uykuya geçemiyordu; ne zaman kıpırdasam ya da memeden çeksem uyanıyordu. Eğitimden sonra ise yatarken üzerini değiştiriyorum yine de uyanmıyor.

Kim West’ten eğitim alan Uyku Meleği koçları ile çalışarak bebeğinize sağlıklı uyku düzeni oluşturabilir, kesintisiz uykuya kavuşturabilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak formu doldurun, bilgilendirme için sizi en kısa sürede arayalım.

Ve şunu gördüm, bebeklerin alışkanlıkları bizim alışkanlıklarımızdan çok daha çabuk değişiyor. Sadece birkaç günde nelerin değiştiğini görmek hayranlık uyandırıcı. Eğitime başlayacak annelere tavsiyem; kararlı ve sakin olun; bebekler hissediyor. Eğitim sırasında kızımın, ben uyutmaya çalışırken verdiği tepki ile babasının uyutmaya çalışırken verdiği tepkiler arasında çok büyük fark var. Şu an rutinimizi yapıyoruz, yatağına koyuyorum odadan çıkıyorum ve kızım kendi kendine uyuyor. Hayal bile edemezdim. Seride Hanım, hayallerimin ötesinde hayatımıza dokundu.


Hikayenizi paylaştığınız için teşekkür eder, gece boyu kesintisiz uykular dileriz. 🙂