Merhaba,

Aren 2 Kasım 2019 da doğdu. Doğumundan sonra kolik olmasa da çok gazlı bir bebekti ve uykuyu hiç sevmiyordu. Yeni doğmuş bir bebek için yazılan Günde 14-16 saat uyku tabloları bizim için sadece bir rüyaydı. Toplam 1 günde 7 saat uyuyordu. Hatta doktorumuza söylediğimde geceleri mi diye sormuştu. Ben de 24 saatte toplam 7 saat uyuyor dediğimde çok şaşırmıştı. Gecemiz ve gündüzümüz kalmamış ailecek, sadece uyusun da nasıl uyursa uyusun der olmuştuk. Battaniyede salla, ayakta salla, bebek arabasında uyutmayı dene. Tek rahat ettiği yer anne memesiydi. Orada saatlerce sessiz kalır. Yarı emerek yarı uyur halde sakinlerdi. Ben de mecburen, uyuyor diye bu şekilde geceden sabaha kadar oturur vaziyette uyurdum. Biraz derin dalar gibi olursa yerine yatırırdım ancak bu durum bir iki saati geçmez ağlayarak uyanır ve yine memeye sığınırdı.

Ailemle ilk uyku terapisini konuştuğumda öyle şey mi olur, bebek bu uyumayı öğrenecek deyip durdular. 40 günden sonra hele 2-3 aylık olsun olur, sonra dur bakalım şu gazı çözsün olur, uyku terapisi mi olurmuş her çocuk gibi bu bebekte uyuyacak gibi söylemlere maruz kalarak uzunca bir süre geçti. (Keşke hiçbirini dinlemeyip 5-6 aylıkken alsaymışım) Tüm yaz mevsimi yatakta oturarak oğlumu emzirme/uyuma arasında tutarak geçti. Bugün olacak, yarın olacak derken artık işe geri dönüş zamanım yaklaşmaya ve beni tam bir korku sarmaya başladı. İşim dikkat gerektiren bir iş ve ben uykusuz bir şekilde gidersem ne kadar dayanabilirim bilmiyordum. Oğlumun yaş gününde yani 2 Kasım’da işe başlayacaktım ama hala nasıl bir şekilde bu olayı çözeceğimi bilmiyordum. Bir arkadaşımın tavsiyeleri ve zorlamasıyla Uyku Meleği ile görüştüm. Bütçemi zorlayacaktım bu tedavi için ancak çocuğum için ileriye; kendim içinse şimdiye yönelik bir yatırım olacağına inanarak anlaşma sağladım.

Kim West’ten eğitim alan Uyku Meleği koçları ile çalışarak bebeğinize sağlıklı uyku düzeni oluşturabilir, kesintisiz uykuya kavuşturabilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak formu doldurun, bilgilendirme için sizi en kısa sürede arayalım.

İşe başlamam 1 hafta vardı. İlk görüşmede Zeynep Hanım’ın söyledikleri benim ve Aren için imkansızdı. İlk başta memede uyumayı bırakmamız gerekiyordu, sonrasında ise normal uykuya geçecektik. Daha ilk konuşmamızda Zeynep Hanım’a sorduğum soru şuydu: “Şu ana kadar en uzun ne kadar sürede bu işi yaptınız?” O kadar umutsuzdum ki en uzun süreyi kendime hedef koyacaktım.

İlk gece ben dayanamadığım için yardımcım işe başladı. İlk gece ilk uyku çok ama çok zordu ama ne oldu biliyor musunuz? İlk uykuya 40 dk boyunca ağlayarak tepki veren oğlum gecenin ilerleyen saatlerinde 15 dk ve en son 5 dk da uykuya geçti. Biz ailecek mutluluktan uçuyorduk. Bu şekilde başlayan yolculuğumuzda ilk önce memeden bağımsız uyumayı ve gece kendi başına uyumayı öğrendi. Sıra gündüz uykularına geldiğinde yine zorlu bir sınav bizi bekliyordu. 2-3 hafta gündüzler de bizi çok hırpalamasına rağmen orada da inadı kırıldı ve daha düzenli hale geldi. Bence hala gidilecek yolumuz var ama oğlum artık geceleri bazen 1-2 defa uyanarak ama hızla uykuya dönerek 9 saat uyuyor (Hedef 10-11 saate çıkartmak).

Bana bu tedaviyi tavsiye eden arkadaşım şunu demişti: “Şu ana kadar gönül rahatlığıyla paramın karşılığını aldım dediğim nadir şeylerden biri. 😊” Ben de aynen bu dediğine katılıyorum. Ben kendim için değil öncelikle oğlumun kaliteli bir uyku uyumasını sağlayarak ve bunu ona öğreterek ona büyük bir iyilik yaptığımı farkındayım. Ama kendimi de es geçemeyeceğim. Kendime de çok büyük bir iyilik yaptım 😊 Her şey için çok teşekkür ederim. Elinize ve ağzınıza sağlık. 


Hikayenizi paylaştığınız için teşekkür eder, gece boyu kesintisiz uykular dileriz. 🙂