İlk bebeğim doğduğunda uykusuz günler ve geceler de beraberinde başlamıştı. Demir, uykusuz, gazlı, alerjik ve cok ağlayan bir bebek; ben ise gergin bir anneydim.

Aylarca böyle devam etti, ben çok okuyup araştırmama ve uyku eğitimi ile de bilgi edinmiş olmama  rağmen, bir türlü cesaret edemedim başlamaya. Ve zamana bıraktım, arada düzeliyor, arada eskiye dönüyorduk. Neticede 2 yaş civarında rayına oturdu tabi, ama ben de eşim de cok yıpranmıştık.

İkinci bebeğime hamileyken, kız da olacağını öğrenince daha kolay ve uyuyan bir bebek olacağı umudum vardı. Evet oğluma göre daha rahat ve kolaydı, ancak zaman geçtikçe gece uykuları kotüleşmeye, çok fazla uyanmaya, emmeden ya da ana kucağında sallanmadan uykuya dalamamaya başladı.

Aynı zamanlarda bir arkadasımla beraber Bebeimgeliyor’un merkezinde Seride Hanımın uyku seminerine katıldık. İlk başlarda uyku eğitimi alma konusunda şüphelerim devam ediyordu, ancak kızımın uykularının stabil olmaması, benim artık gergin hissetmeye başlamam ve arkadaşımın da başladığı eğitimden çok memnun kalmasıyla kararımızı verdik.

Zeynep Hanımla çalısmaya başladık.

Selin, tahminimizden kolay adapte oldu, yatağında, kendi kendine ve kesintisiz uyumaya. Zeynep Hanım dogru yönlendirmeleri ve iki çocuklu bir evde oluşabileceklere karşı güzel önerileriyle her an bizimleydi. Tüm sorularımıza cevap bulabildik. Ve artık o hep gıpta ettiğimiz kesintisiz uykuya kavustuk. İyi ki varsınız, çok tesekkür ederiz Zeynep Hanım.