Bugün kütüphaneyi düzeltirken günlerce tuttuğum günceleri buldum.

12:11 – 12 dakika emdi.
13:25 – Huzursuzlanmaya başladı
14:05 – Kucağımda uyudu ama yatağına yatıramadım uyanacak diye…..

sayfalar dolusu böyle devam ediyor. Şu anda baktığımda o kadar net görüyorum ki neleri farklı yapmam gerektiğini ama o kadar yorgunken ve sürekli bir mücadele içindeyken bunları göremiyor demek ki insan. Ya da aldığım eğitim ve deneyimlerim bana günceye baktığımda nerede neyin etkisi var görmemi sağlıyor. Sebebi her ne olursa olsun bir saat odadan çıkmadan uyutmak için uğraştığım günleri halen dün gibi hatırlıyorum. O kadar zorluydu ki… Ama değdi. Bugün oğlum 4,5 yaşında ve “Benim uykum geldi. Herkese iyi geceler” diyecek kadar uykusunun geldiği saatin farkında.

Yazdığım yazıların ve çıkacak olan kitabın yardımcı olabilmesi için mutlaka günce tutmanızı öneririm. Unutmayın yorgunluk ve uykusuzluk kısa süreli hafızayı olumsuz yönde etkiler. Uygulamaya aldığınız herhangi birşeyin etkilerini görmeniz için mutlaka günce tutup belirli aralıklarla oluşan rutinlere bakmanız gerekir.

Tricxie Tracker sizlere önerebileceğim elektronik günce uygulamalarından biri. Oğlum doğduğunda bu uygulamalar ne yazık ki bu kadar gelişmiş değildi. Hoş ben yine danışanlarımın gönderdikleri günceleri basıp üzerine notlar alarak inceliyorum. Sanırım bu konularda biraz yaşlı kalmış durumundayım 🙂

Yazan: Uyku Meleği Seride Samurkaş