Kızım doğduğundan beri uyumakta zorlanan, uyuduğunda da kısa sürede uyanan ve uykuya tekrar çok zor dönen bir bebekti. Bu durum dört aylık olana kadar katlanılabilir seviyedeyken, dördüncü aydan sonra geceleri en az sekiz kere uyanıp, her uyandığında emerek tekrar uyumak istemesiyle içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Uyku Meleği koçu Zeynep hakkında bilgi almak için tıklayın

Gündüz uykularında da bir saat uyutmaya uğraşıyordum. 40-50 dakika uyuyup uyanıyordu. Yani anne-kız ne gece ne gündüz uyuyamıyorduk. Bu süreçte uykusuz bir bebeğin huysuzluğunu ve annenin mutsuzluğunu tahmin edersiniz.

Kim West’ten eğitim alan Uyku Meleği koçları ile çalışarak bebeğinize sağlıklı uyku düzeni oluşturabilir, kesintisiz uykuya kavuşturabilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak formu doldurun, bilgilendirme için sizi en kısa sürede arayalım.

Yedinci ayında, doktorumuzun gece beslenmesini kesmemiz gerektiğini söylemesiyle artık bir şeyler yapmamız gerektiğinin farkına vardık ve en çaresiz anımızda bir arkadaşımızın tavsiyesiyle uyku koçu Zeynep Hanım ile iletişime geçtik. O gün uykularımızın miladı oldu. Tamamen Masal’a uygun yönlendirmeleri ve tavsiyeleriyle bize çok yardımcı oldu. İşimiz çok zordu çünkü hem emmeden uyumayı öğretecek hem gece beslenmelerini kesecektik. İlk konuştuğumuz gün yapmam gerekenleri söylediğinde sonuca bu kadar çabuk ulaşacağımızı hiç sanmıyordum ama aldığımız eğitim sonunda Masal emerek uyumayı bırakmış, gece 10-11 saat kesintisiz uyuyor ve gündüz blok uykular uyuyup mutlu uyanıyordu.

Dönüp baktığımda iyi ki bu eğitimi almışız diyorum çünkü uyumayı bilmek ve gelişimi için gerekli olan miktarda uyumak bir çocuğun en doğal hakkı ve dinlenmek de annenin… 🙂

Bu süreçte hem bana hem bebeğime sağlıklı uykuyla ilgili verdiği eğitim ve destekten dolayı Uyku Meleğimiz Zeynep Hanım’a ve tüm Uyku Meleği Ailesine çok teşekkür ederim. 


Hikayenizi paylaştığınız için teşekkür eder, gece boyu kesintisiz uykular dileriz. 🙂