“Bebeklere Fısıldayan Kadın” 😊 Seride’den danışmanlık alan Beyza Hanım’ın kaleminden:


İlk çocuğum Altuğ donduğunda hiçbir şey bilmiyor olmanın acizliği ile memede uyuyan, 5 dk. bile tek başına uyuyamayan bir bebek olmuştu. Altuğ 1 yaşındayken Zeynep Hanım’dan destek alıp hayat kalitemizi bir anda çok üst seviyelere taşımıştık. İkinci çocuğumuz Arda için kendimden çok emindim. Her şeyi biliyordum nasılsa. Bu sefer uyku ile ilgili hiçbir sorun yaşamayacaktım. Tabii ki beklediğimiz gibi olmayıp, Arda dünyaya gözlerini erken açmaya karar verince, bütün bildiklerimiz suya düştü. Sonunda yeter ki uyusun dediğimiz minik bebeğimiz için evde uyku saatlerinde tüm yaşantıyı durduruyordu adeta. Kepenkleri kapatıp, beyaz gürültüler açıp, bebek arabasında evin içinde saatlerce dolanıyorduk. Yetmiyordu, aspiratörün altında yaşıyorduk. Arda uyusun diye ne eşimle ne de büyüm oğlumla görüşebiliyordum.

Uyku Meleği Seride Samurkaş’tan danışmanlık almak için buraya tıklayıp formu doldurun.

5 aylıkken Seride Hanım koştu imdadımıza; her detayı sordu, sorguladı. Küçük doğduğu için ekstra hassas davrandı. Arda her düzene kolaylıkla cevap verse de alerjisinden dolayı (alerji yüzünden uyandığını da yine Seride Hanım sayesinde keşfetmiş olduk) deliksiz uyuyamaz oldu. Doktorumuzun yönlendirmesiyle zamanla alerji problemimizin üstesinden geldik. Tekrar düzenine ve uykusuna kavuşması için o kadar sabırsızlanıyordum ki, Elif Hanım’ı her hafta arayıp “Başlayalım mı?” diye başının etini yediğimi bilirim. 😊 Her şey düzene girince, insan bu anları tebessüm ederek hatırlasa da, uykusuzluk halindeki tükenmişlik ve sabırsızlık insanı çok farklı noktalara götürüyor.

Bu süreç tabi ki de pürüzsüz ilerlemedi, inişleri ve çıkışları vardı. Bazen her şey çok kolay oluyor, bazen de kolay

Arda’nın alerjisi geçti, sağlığı tamamen düzene girdi. Tatillerimizi tamamladık ve yine Seride Hanım’a kavuştuk. Seride Hanım ile hangi gün konuşsak ve söylediklerini harfiyen yapsam, Arda her şeye uyum sağlıyor ve hiç sorun çıkarmıyordu. Bu yüzden Seride Hanım’ın bizim evdeki ismi “Bebeklere Fısıldayan Kadın” oldu. 😊 Tespitleri, adım adım ilerleyişi, anlayışı, sakinliği ile bir an bile tereddüte düşürmeden, tüm ailemizi kurtardığı için kendisine çok teşekkür ederiz.

Tamamen uyuyor olsa da yine de emin olmak için bizi takip etmeye devam ettiği, çoğu zaman ben unutsam da Elif Hanım’ın bizi unutmadığı günler için teşekkür ederiz.

Bebek, uyku, aile. Çok derin anlamları olan bu 3 kelimeyi siz siz olun herkesin eline emanet etmeyin. Bebeğinize, ailenize, yaşam biçiminize göre hayatınızı düzenleyebilecek tek adresin Uyku Meleği ve profesyonel ekibi olduğunu düşünüyorum.