Anneliğin keyfini çıkarmak!

Uyku eğitiminden önce anneliğin keyfini çıkarmak değil de ayakta kalabilmek benim için öncelikti. Sabah 5’de başlayan mesaim akşamın geç saatlerinde son buluyor, gece boyunca defalarca uyanarak tek hayalini kurduğum şey 3 saat boyunca hiç uyanmadan uyumak oluyordu. Böyle bir düzen içinde ne bebeğimin ne de benim keyifli zaman geçirmek gibi bir derdimiz hiç yoktu.  Biz muhteşem ikili, günü kurtarıyorduk sadece  🙂

Annelik çok özel ve belki de birçoğumuzun hayatında sadece bir kez yaşayacağı muhteşem bir deneyim!

Bir o kadar zor ve bebekleri olduğu kadar bizi de eğitici olağanüstü bir süreç. Bu süreci ne kadar iyi yaşadığımız, süreç boyunca ne kadar enerjik ve mutlu olduğumuzla direkt bağlantılı. Eğer yeterince iyi uyuyup yeterince iyi beslenemezsek enerjik olmaktan ve doğal olarak mutluluk duygusundan bahsedemeyiz; doğa üstü bir özelliğe sahip değilsek eğer.

Diğer  tarafta birçok anne için yoğun iş yaşamlarından dolayı bebekleriyle geçirebilecekleri toplam zaman zaten o kadar kısıtlı ki… Bu kadar değerli bir zaman diliminde bebeğimizle iyi veya başka bir tabirle kaliteli zaman geçiremezsek, ne yazık diyorum kaybedilen her ana! Ne büyük haksızlık, hem bebeğimize hem de bize.

Her şeyden öte bebeklerimizin  ve çocuklarımızın gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için yeterli uyumaları en az yeterli beslenmeleri kadar şart. Eğer bunu kendiliğinden yapamıyorlarsa bunu nasıl yapabileceklerini öğretmek bizim görevimiz. Uyku eğitimi bunun için var. Eğer benim bebeğim sonunda iyi uyumayı öğrendiyse – ki bir süre önce bunu hayal bile edemezdim – herkesin çocuğu öğrenebilir. Bu bir yetenek değil, öğrenilebilir bir davranış şekli.

Sevgili anneler,

Bebeklerimizin sağlıklı, mutlu ve keyifli bir büyüme sürecinden geçebilmeleri ve bunun bizlere yaşatacağı o muhteşem rahatlık ve huzur duygusunu deneyimleyebilmek için onların yeterince iyi uyumasına yardım edelim. İhtiyacımız olan doğru yöntemi kararlılıkla uygulamakta. Biz başardıysak siz de başarabilirsiniz.

Sevgilerimle,

 

Siz de bebeğinizin kesintisiz uykuya kavuşmasını isterseniz formumuzu doldurun sizi arayalım.