Uyku Meleği Seride’den danışmanlık alan Başak Hanım’ın kaleminden:


Uyku Meleği ile tanıştığımda Ediz 4 aylıktı ve ben “Eyvah! Uyku gerilemesi de ne?” diye harıl harıl internette araştırma yapıyordum. Daha önce gündüz uykusunu yarım saat uyursa çok şükür dediğimiz ama geceleri güzel güzel uyuyan hatta bizim beslemek için uyandırdığımız oğlumuz 4. ayının ortasında geceleri saat başı uyanmaya başlamıştı. “Herhalde gelişimsel bir derdi var, birkaç gün içerisinde geçer” derken günler oldu hafta ve geçer dediğimiz süreç bir türlü geçmek bilmedi. Tam da bu arada Seride Hanım’ın felaket uykusu videoları ile ile tanışıp önerilerini disiplinli bir şekilde uygulamaya başlamıştım.

Uyku Meleği Seride Samurkaş’tan danışmanlık almak için buraya tıklayıp formu doldurun.

Açıkçası Seride Hanım’ın videolardan da belli olan kararlı ama aynı zamanda da “tünelin ucunda ışık var, yeter ki sakin olun ve bana güvenin” mesajlı duruşu bana en büyük umut ve motivasyon kaynağı oldu diyebilirim. Ancak tek başıma direktifleri uygularken doğru mu yaptım yanlış mı yaptım nasıl yapıyorum derken en doğrusunun Seride Hanım’ın kılavuzluğunda bu süreci yönetmenin daha sağlıklı ve kalıcı çözümler yaratacağına eşimle birlikte kanaat getirdik. İyi ki de öyle yapmışız. Sürecin başında hedef olarak gece 2 defa uyansak bir de memede uyumazsa bizim için kardır, ben azıcık daha uykumu alırım, derken, bugün oğlumuz gün içinde mışıl mışıl uyuyor, gece uykuları neredeyse kesintisize dönüştü ve uykuya dalışları ise kendi kendine beşiğinde gerçekleşiyor. Herhalde en güzeli de, arada Ediz’in uyandığını duyduğum ama benim müdahale etmeme gerek kalmadan kendi kendine yeniden uykuya daldığını fark ettiğim anlar. İşte o zamanlar tatlı ve haklı bir gurur duyuyorum.

Bu süreç tabi ki de pürüzsüz ilerlemedi, inişleri ve çıkışları vardı. Bazen her şey çok kolay oluyor, bazen de kolay olan şeyler mucizeye dönüşüyordu. Seride Hanım hem çıkışlarda hem de inişlerde yanımızda olduğunu daha ilk günden hissettirdi ve bizim yaşadığımız heyecanı bizimle beraber yaşarken, zorlandığımız konularda bizi ne kadar iyi anladığını her zaman hissettirdi. Süreç boyunca bazen de anlam veremediğimiz sorunlarla karşılaştık ve Seride Hanım’ın yaptığı tespitlerle bu sorunlar gidermek, gideremesek bile belirsizliğinin kaldırılması bile süreçte olumlu ilerleme açısından çok faydalıydı. Ve tabi ki de Seride Hanım’ın hedef odaklı yaklaşımı sayesinde ben azla yetinecekken, Seride Hanım, daha iyisi olabileceğini bildiği için bizi daha yüksek hedeflere taşımak için gayret etmesinin bugün elde ettiğimiz sonuçlarda etkisi çok fazla. Belki hala mükemmel değil uykularımız, belki de yarın tatile gittiğimizde yine bozulabilir, ama ben Uyku Meleği sayesinde oğlumun mışıl mışıl uyuyabileceğini bir kere gördüm, bu yeteneği kazandığını biliyorum ve bundan sonra tekrar düzeni bozulsa bile yeniden kısa bir süre içerisinde uyku düzenini kazanacağını biliyorum. Bu yeni bir anne için herhalde sahip olması en zor şeylerden birini ona sağlıyor: O da Esneklik! Teşekkürler Uyku Meleği.