Neredeyse beş senedir, oğlumuz Atilla’ya sağlıklı bir uyku alışkanlığı edindirmek için türlü metotlar denedik ve uyku koçlarının yardımlarını aldık. Hiçbirinden verimli bir sonuç alamayınca umudu kestik ve “Ne yapalım, artık gittiği yere kadar böyle gider. Büyüdükçe uyku alışkanlıkları değişir. Elbet bir gün biz de rahat ederiz.” şeklinde bir düşünceye ümit bağladık.

Atilla ile 4 yaşına kadar beraber yattım. Ama artık 4 yaşına bastığında kendi yatağına geçirdim. Uykuya dalana kadar onun yanında yatıyor, uyuduğunda kendi yatağıma gidiyordum. Kendi başına uyumayı reddediyordu ve geceleri mutlaka kalkıp yanımıza geliyordu. Ne kadar uğraşsam da olmadı. Hepimiz son derece rahatsız uyuyorduk. Gün içinde yorgun, bitkin ve gergin hissediyorduk kendimizi. Özellikle Atilla, kesintisiz uyumadığı ve geceleri birkaç kez kalktığı için gün içinde sinirli ve yorgun oluyordu.


Dilek Hanım’dan bebeği için koçluk alan ve çok memnun kalan bir arkadaşımın tavsiyesiyle Dilek Hanım ile iletişime geçtim. Kendisinin detaylı açıklamaları, açık iletişimi, güçlü manevi desteği ve yol göstericiliği ile kısa sürede Atilla gece boyunca uyumaya başladı. O kadar mutlu olduk ki anlatamam. Dilek Hanım’ın koçluğunun daha ikinci haftasında, gece yatması gereken saatte yatıyor ve sabaha kadar kesintisiz uyuyordu. Şu anki rahatlığımız için minnettarız. Geceleri oğlumu yatırdıktan sonra gönül rahatlığıyla, korkusuzca kendi odama geçebilmek, kalktı kalkacak diye tedirgin olmadan huzurlu bir şekilde uyumak, onun bana ihtiyaç durmadan rahatça uyuduğunu bilmek bizim için en büyük ödül. İkimiz de Uyku Meleğimiz sayesinde kendi yataklarımızda mışıl mışıl uyuyoruz. Keşke çok daha önce bulsaymışız sizi!!!