Doruk, pek çok uyumasını bilmeyen bebekler gibi destekli uyuyan, gündüz uykuları 30 dakikayı geçmeyen, gece çok sık uyanan, uykusunu hiçbir zaman tam alamadığı için de gün içinde çok huzursuzluk yaşayan bir bebekti. Zamanla uyutma yöntemlerim de artık işe yaramamaya, Doruk da o şekilde uyumak istememeye başladı. Ve artık kendi kendine uyumasını öğretmenin zamanı gelmişti. Bunu kendim için değil öncelikle onun için yapmalıydım çünkü uyumak isteyip, uyuyamayan bir bebeğim vardı. Bu durum beni yormaktan çok üzüyordu, uyumak isteyen bebeğini uyutamayan anne olmak da istemiyordum.

Bebeğime kendi kendine uyumasını öğretmek ile ilgili çok araştırma yaptım, pek çok kitap okudum ama o bilgiler teoride kaldı hep. Hiçbir zaman tek başıma o bilgileri pratiğe dökmeye cesaret edemedim, bir iki ufak denemenin ardından ki, iyi ki de etmemişim. “Bu alanda sertifikalı ve profesyonel bir uyku koçu olan Ömür Hanım ile çalışmış, onun desteğini arkama alarak aklım, kalbim rahat ve bebeğimi yok yere yormadan, uyumasını öğretmişim” diyorum.

Şimdiler de Doruk uykusunu alan mutlu bir bebek, ben ise uyandığında bebeğim ile çok daha kaliteli zaman geçirebiliyorum. Bebeğin uyku düzeni ile ebeveynlerinde sosyal hayatı düzene giriyor. Bebekler uyusun da büyüsün, aileler de mutlu olsun. ?
Doruk’un uyku meleği bizim de uyku koçumuz Ömür Hanım, bu süreçte bizi çok güzel yönlendirdi. Verdiği bilgiler bize ışık tuttu. Bebeğimize doğru bir şekilde uyumasını öğretmek, ona hayatının ilk ve hayatını etkileyecek en önemli eğitimi oldu.
Her şey için çok teşekkür ederiz. ?