Oğlum anne sütüyle beslendiği için geceleri çok sık uyanıyordu, bu zamanla artmaya ve daha sonrasında bensiz uyumamaya dönüşmüştü. Aylarca bu böyle devam etti, bırakın yanımdan ayırmayı, kıpırdasam ağlayarak uyanıyordu.

Yaklaşık 1,5 sene sonra eşimle bunun böyle gitmeyeceği, çalışan bir anne olarak buna daha fazla dayanamayacağım kararını aldık.

Bir arkadaşımın önerisiyle “İyi Uykular, Tatlı Rüyalar” kitabını aldım. Nasıl olsa geceleri uyumuyorum bari okuyup uygulamaya çalışayım diye düşündüm. Bir eğitimci olarak uygulanan tekniğin anne bebek arasındaki güvenli bağlanmayı engellememesinden çok etkilendim. İnternet sitesindeki annelerin yorumlarını okuyunca biz de bu eğitimi almaya karar verdik, iyi de yapmışız.

Gülüm Hanım kadar kibar, sakin ve pozitif bir insanla çalıştığımız için; o kadar korktuğum o sütü bırakma evresindeki, uykuya geçiş evrelerinindeki değişime şaşkınlıkla şahit oldum diyebilirim. Nazara çok inanırım, ne zaman bir arkadaşıma tavsiye etsem uyku düzenimizde değişmeler oluyor. Ama yazdıklarım faydalı olacaksa size, bilmenizde fayda var; tıpkı bizim yazılanları okuduğumuz gibi.

Uyku düzenimiz bozulsa da biliyorum ki ne zaman arasak yine bizim yanımızda olacaktır uyku meleğimiz.