Oğlum Kerem ilk 40 gün sabaha karşı 4’de uyanıp gece 12’den önce uyumaz, ağlardı. Devam eden 7 ayda da gün içinde iki kere yarım saat uyur, geceleri de yarım saatte bir uyanıp ağlardı. Uyanık olduğu zamanlarda huzursuz ve fazlasıyla hareketliydi. Gitmediğim doktor, yaptırmadığım test kalmadı.

Doktorlara göre annelik böyle bir şeydi, her çocuk farklıydı, kimisi uyumazdı; biraz daha, biraz daha dayanacaktım.

Uyku Meleklerini bir arkadaşımdan duydum, doktorlar ve çevremdekiler pek umutlu değillerdi ama ben çaresizdim, sonunda gerçekten konusunda uzman olan Zeynep Hanım’a danıştım. Bana “Kerem gece 10 saat deliksiz uyuyacak” dediğinde oturup ağladım.

Bu işin gerçekten metodu varmış ve onca zaman yok yanımıza yatırırsam belki uyur, yok odayı ısıtırsam belki uyur v.s. hepsi boşa çabalarmış. Bugün Kerem gündüz 3 saat, gece de deliksiz 10 saat uyuyorsa bunu gerçekten bir Melek olan Zeynep Hanım’a borçluyum. Düzenli uyuyunca oğlum bambaşka bir insan oldu.

Oğlumun ne kadar sakin ve eğlenceli olduğunu keşfetmemi sağladığı için Meleğimize minnettarım; anne oğul ilişkim düzeldi, ve bu süreçte kişisel mutluluğum ve eşimle ilişkim de pozitif etkilendi, iyi ki varsınız!

Yazan: Uyku Meleği Zeynep Demirel