Beni ve oğlumu hayal ettiğim uykuya kavuşturdunuz – Simge Baldemir

Berk doğduğundan beri uykuyu sevmeyen bir bebekti. Kırkı çıksın düzelir, yürümeye başlasın düzelir’lerle 12 aya kadar bekledik. Ama Berk’in uykusu düzelmiyor aksine herşey daha kötü oluyordu. Oğlum çok mutsuz, huysuz ve sürekli gözünü, burnunu kaşır moddaydı.

Saatlerce ayağımda sallamaktan gerçekten çok yorulmuştum. Geceleri sürekli uyanıyor uzun sallamalarım sonucu tekrar uykuya dalıyordu. Uykusuzluktan dolayı çok bitkin ve oldukça sinirliydim.

Birgün tesadüfen facebookta gezinirken Uyku Meleği adlı sayfayı gördüm ve hemen tıkladım. İyi uykular tatlı rüyalar adlı kitaptan bahsediliyordu. İlk önce kitabı alıp eğitimi kendi kendime vermeyi planladım ama vazgeçtim ve direk eğitime başvurdum. Mail attım hemen dönüş yaptılar ve eğitim günümüzü kararlaştırdık. Sonra kurtarıcımız uyku meleğimiz ZEYNEP hanımla tanıştık. İyiki de tanışmışız. İnanılmaz bir melek 🙂 her zaman her dakika görüştük. Sabahın 5’inde bile cevap verdi 🙂 en karamsar olduğum anda beni sonsuz desteğiyle “Haydi Simge yapabilirsin” dedirti kendime ve pes etmedim. Zeynep hanım ne dediyse aynen uyguladım. Kararlı olmak çok önemli diye hep hatırlattı bana ve ben de oldukça kararlıydım. Berk bir gün hiç uyanmadan uyudu. Bunu hiç beklemiyodum, çok şaşkındım ama aynı zamanda çokta mutlu.

Başarmıştık sonunda. Berk artık yatağında kendı kendine uyuyor ve sabaha kadar hiç uyanmıyordu. Zeynep hanım sayesinde ikimizde çok fazla birbirimizi üzmeden atlattık bu evreyi oğlumla. Artık deliksiz uyuyorduk ve daha mutluyduk. Uykusuzluk bi kader değilmiş. Darısı tüm uykusuz annelere inşallah.

Zeynep hanım sizi seviyoruz. 🙂 🙂

Sevgili Simge Hanım, görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

Sizin tutarlılığınız, azminiz ve bize inancınız, bizim en büyük yardımcımız oldu.

Sevgili anneler, babalar; siz de Simge Hanım gibi geceleri sık uyanan, sallanarak veya memede uyuyan bebeğinizine kendi başına uykuya dalma yetisi kazandırmak ister misiniz? O zaman linkteki formu doldurun sizi arayalım.